Důležité informace ohledně Dynamic Protein SUPRAWEL

Poměrně často jsme zahrnováni dotazy rodičů a trenérů, zda děti ve věku adolescence mohou používat proteiny. Odpovídáme, že mohou. Proteiny jsou koncentrovaná bílkovina převážně mléčného charakteru a Dynamic Protein SUPRAWEL je vyvinut právě pro juniory.

Aktivně sportující dítě má oproti svým vrstevníkům potřebu vyššího energetického příjmu a navíc vyšší potřebu bílkovin, kvůli rychlejšímu opotřebování svalů po náročných a častých trénincích. Velmi často se stává, že máme jako rodiče potíže s tím, jak u sportujícího dítěte nebo juniora udržet správnou tělesnou hmotnost, tedy aby netrpělo podváhou a chabým rozvojem svalové hmoty.

Dynamic Protein SUPRAWEL spadá do kategorie A, tzn. Povolené doplňky splňující Vyhlášku č. 397/2016 Sb.

Protein neboli bílkovina je jedna z nejdůležitějších stavebních látek v lidském těle. Protein je podstata všech živých organismů.

Bílkoviny jsou nezbytné pro tvorbu a obnovu tkání organismu. Zajištují transport látek v těle a jsou zdrojem energie. SUPRAWEL využívá plnohodnotné bílkoviny, které jsou obsaženy v mléce, vejcích a syrovátce. Druhotné bílkoviny jsou maso, sója atd.

V juniorském věku je důležité do výživy zařadit protein. Zejména, jedná-li se o aktivního sportovce, jenž má zajisté jiné potřeby než řada jeho soukmenovců.

Bílkoviny jako takové by mladý člověk měl pokrýt z běžné stravy, ale to se právě neděje. Je pravdou, že syrovátkový protein zajistí oproti masu či jiným zdrojům velmi rychlou vstřebatelnost, což je vhodné zejména pro urychlení regenerace po tréninku.

Proto DYNAMIC PROTEIN FOR REGENERATION SUPRAWEL je díky jedinečnému složení určen pro užívání po tréninku (nebo v případě výpadku jídla) a slouží hlavně k regeneraci svalů a růstu.

Zrovna tak se doporučuje i zařazení vitamínů, minerálů a kvalitních tuků v podobě omega proto SUPRAWEL obsahuje celou škálu vitamínů pro správný rozvoj.
Ačkoliv se jedná o velmi opomíjené doplňky, jsou mnohem důležitější, než se může zdát!

DYNAMIC PROTEIN však nemá sloužit jako náhrada pestré stravy, ale jako její doplněk v dnešní uspěchané době a vysokých nárocích na juniory.

Primárně je nutné si uvědomit, zda má mladý sportovec ve svém jídelníčku dostatečné množství bílkoviny. Měl by konzumovat okolo 1,6- 2 gramů bílkoviny na kilogram vlastní tělesné hmotnosti denně. Zmíněná hodnota konzumované bílkoviny se nemění ani při náročnějším tréninkovém období, kdy je třeba dbát pouze na zvýšený příjem vhodných forem sacharidů, případně tuků a samozřejmě se zaměřit na správné, vyvážené a pravidelné stravování v průběhu dne a také na dostatečný spánek.

HLAVNÍ VÝHODY Dynamic Protein SUPRAWEL:

  1. 30 % kvalitních bílkovin pro podporu růstu svalové hmoty
  2. Komplexní sacharidy z mleté celozrnné instantní rýže
  3. Vápník a vitamin D jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí
  4. Železo podporuje normální tvorbu červených krvinek a hemoglobinu
  5. 12 vitamínů

Denní dávka SUPRAWEL  obsahuje:

15 g proteinů * 350 mg vápníku * 1 µg vitamínu D * 2,3 mg železa v organické formě * 50 mg

PROČ POUŽÍVAT Dynamic Protein SUPRAWEL?

Dynamic Protein je práškový koncentrát pro přípravu Gaineru s 30% obsahem kvalitních živočišných bílkovin z mléka a CFM syrovátkového koncentrátu s vysokou biologickou hodnotou (BV) a vyváženým poměrem esenciálních aminokyselin. Zdrojem energie pro svalovou práci jsou jak jednoduché rychle využitelné cukry, tak i komplexní sacharidy z celozrnné rýže, které mladého sportovce zasytí.

SUPRAWEL navíc obsahuje vitamíny C, B6, B12 a D, které podporují normální funkci imunitního systému.  Je také obohacen železem v organické dobře využitelné formě. Železo podporuje normální tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a přispívá k přenosu kyslíku v těle.

PRO KOHO JE Dynamic Protein SUPRAWEL URČEN?

Receptura byla navržena tak, aby pomáhala vytvářet optimální podmínky pro budování zdravé svalové hmoty mladého sportovce a udržení optimální tělesné hmotnosti v návaznosti na náročný trénink. Koktejl SUPRAWEL doporučujeme jako vhodnou součást regenerace (zotavení) po výkonu pro děti a juniory nebo pro děti, které trpí podváhou jako druhou večeře. Velmi chutný koktejl SUPRAWEL může sloužit i jako náhrada snídaně, pokud Vaše dítě nerado snídá nebo jako rychlá, ale nutričně vyvážená svačina v případě časově náročného dne.

SLOŽENÍ a Dávkování: Mléko sušené odstředěné 55%, instantní celozrnná rýže 12%, CFM  syrovátkový koncentrát  11%,  sacharóza, inulin 6%, kakaový prášek (pouze příchuť čokoláda),  emulgátor sójový lecithin 4%, slunečnicový olej, aroma, vitamínová směs (L-askorbová kyselina, tokoferyl-acetát 50%,   nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová, D-biotin, kyanokobalamin), Goldcell ® beta glucan 0,15%,  získaný z buněčných stěn Saccharomyces cerevisiae,  oxid hořečnatý, barvivo β-karoten (pouze příchuť vanilka a banán), fumarát železnatý, vitamín D (cholekalciferol), antioxidanty: vitamín E ( DL-α –tokoferyl-acetát) a vitamín C (L-askorbyl-6-palmitát),vitamín K (fytomenadion).  Ostatní minerální látky jsou přirozenou součástí přítomných surovin. Komplet viz etiketa

Upozornění pro alergiky: Výrobek může obsahovat stopy lepku, lupiny, sóji a vaječného bílku.

PŘÍPRAVA A DÁVKOVÁNÍ: Pro děti 6-13 let 30 g práškové směsi (1 odměrky) rozmixujte bezprostředně před spotřebou v 75 ml vody nebo mléka a vypijte do 1 hodiny po výkonu, pro děti od 13 let 50 g směsi (2 odměrky) ve 150 ml.  V tréninkových dnech pijte první dávku 30–60 min po tréninku a druhou půl hodiny před spaním. Pro děti, které potřebují přibrat na váze, doporučujeme jednu dávku během dne a druhou půl hodiny před spaním. Používejte v souladu s osobním dietním a tréninkovým plánem v množství úměrném aktuální tělesné zátěži. Nepřekračujte doporučenou denní dávku 100 g. Pro dosažení požadovaných účinků dodržujte uvedený postup přípravy. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání.

Upozornění:

Je určeno pro děti od 6 let. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání.  Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu. Skladujte a uchovávejte v suchu do 25 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu. Po otevření obalu spotřebujte do 6 měsíců.

Scroll to Top